Home / Ceramic Capacitors / FA28C0G1H150JNU06
minImg
FA28C0G1H150JNU06
TDK Corporation
Product No:
FA28C0G1H150JNU06
Description:
CAP CER 15PF 50V C0G RADIAL
In Stock : 10408
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 15 pF