FAN48610BUC33X
onsemi
Product No:
FAN48610BUC33X
Manufacturer:
onsemi
Package:
9-WLCSP (1.22x1.22)
Description:
IC REG BOOST 3.3V 1A 9WLCSP
In Stock : 5626
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 4.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A (Switch)
Output Configuration Positive
Topology Boost
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 9-WLCSP (1.22x1.22)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series TinyBoost®
Function Step-Up
Package / Case 9-UFBGA, WLCSP
Frequency - Switching 2.5MHz
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V