FBA03HA450BA-00
Taiyo Yuden
Product No:
FBA03HA450BA-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 35 OHM AXIAL 1LN
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm
Impedance @ Frequency 35 Ohms @ 50 MHz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.177" L (2.50mm x 4.50mm)
Height (Max) -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FB
Package / Case Axial
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 7A