FBA04VA900BA-00
Taiyo Yuden
Product No:
FBA04VA900BA-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 90 OHM AXIAL 1LN
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Height (Max) -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FB
Package / Case Axial
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 7A