FBMH4532MM182PT
Taiyo Yuden
Product No:
FBMH4532MM182PT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 1.8K OHM 1812 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 800mOhm
Impedance @ Frequency 1.8 kOhms @ 10 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max) 0.138" (3.50mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FB
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 700mA