Home / Crystals / FC-13E 32.7680KC-AC0
minImg
FC-13E 32.7680KC-AC0
EPSON
Product No:
FC-13E 32.7680KC-AC0
Manufacturer:
EPSON
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.019" (0.48mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) 75 kOhms
Ratings -
Series FC-13E
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr EPSON
Frequency 32.768 kHz