Home / Crystals / FC5BQCCMM20.0-T1
minImg
FC5BQCCMM20.0-T1
Fox Electronics
Product No:
FC5BQCCMM20.0-T1
Manufacturer:
Fox Electronics
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
In Stock : 558
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series C5BQ
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fox Electronics
Frequency 20 MHz