FCG.4B.310.CYBM62Z
LEMO
Product No:
FCG.4B.310.CYBM62Z
Manufacturer:
LEMO
Description:
LBP KEYG 10C CHR 6.2MM M BR
User Guide
Contact Finish - Mating Gold
Cable Opening 0.201" ~ 0.236" (5.10mm ~ 6.00mm)
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Number of Positions 10
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Color Silver
Current Rating (Amps) 17A