Home / Oscillators / FCO3C011060A3CCU00
minImg
FCO3C011060A3CCU00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO3C011060A3CCU00
Description:
XTAL OSC XO 11.060472MHZ CMOS SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V