Home / Oscillators / FCO5C004646A3CBY00
minImg
FCO5C004646A3CBY00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO5C004646A3CBY00
Description:
XTAL OSC XO 4.646MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±15ppm
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 4.646 MHz