Home / Oscillators / FCO5C01024018CFE00
minImg
FCO5C01024018CFE00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO5C01024018CFE00
Description:
XTAL OSC XO 10.240MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 10.24 MHz