Home / Oscillators / FCO5C02403533CGE00
minImg
FCO5C02403533CGE00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO5C02403533CGE00
Description:
XTAL OSC XO 24.035MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 28mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 24.035 MHz