Home / Oscillators / FCO5K03276818CFP00
minImg
FCO5K03276818CFP00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO5K03276818CFP00
Description:
XTAL OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 3mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-5K
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 kHz