Home / Oscillators / FCO6C05000050CFO00
minImg
FCO6C05000050CFO00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO6C05000050CFO00
Description:
XTAL OSC XO 50.000MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output LVCMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz