Home / Oscillators / FCO7C018500A3CBY00
minImg
FCO7C018500A3CBY00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO7C018500A3CBY00
Description:
XTAL OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±15ppm
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Output CMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 6 MHz