Home / Oscillators / FCO7K03276818CCP00
minImg
FCO7K03276818CCP00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCO7K03276818CCP00
Description:
XTAL OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 3mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-7K
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output HCMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 kHz