Home / Crystals / FCT1M03276807U9
minImg
FCT1M03276807U9
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT1M03276807U9
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Frequency 32.768 kHz