Home / Crystals / FCT1M03276809W3
minImg
FCT1M03276809W3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT1M03276809W3
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Frequency 32.768 kHz