Home / Crystals / FCT2M03276806S5
minImg
FCT2M03276806S5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2M03276806S5
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Ratings -
Series FCT-2M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz