Home / Crystals / FCT2T03276808P3
minImg
FCT2T03276808P3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2T03276808P3
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 8PF DIP
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series FCT-2T
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz