Home / Crystals / FCT2T03276808T3
minImg
FCT2T03276808T3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2T03276808T3
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 8PF DIP
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Frequency 32.768 kHz