Home / Crystals / FCT2T032768C5E1
minImg
FCT2T032768C5E1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT2T032768C5E1
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF DIP
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 kOhms
Frequency 32.768 kHz