Home / Crystals / FCT3M03276805W3
minImg
FCT3M03276805W3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT3M03276805W3
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 5pF
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Frequency 32.768 kHz