Home / Crystals / FCT3M03276807R1
minImg
FCT3M03276807R1
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT3M03276807R1
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Frequency 32.768 kHz