Home / Crystals / FCT3M032768C5T5
minImg
FCT3M032768C5T5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT3M032768C5T5
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Frequency 32.768 kHz