Home / Crystals / FCT6M03276806I5
minImg
FCT6M03276806I5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT6M03276806I5
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Ratings -
Series FCT-6M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz