Home / Crystals / FCT6M03276807R5
minImg
FCT6M03276807R5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCT6M03276807R5
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Frequency 32.768 kHz