FCTN-RLY4-418
Linx Technologies Inc.
Product No:
FCTN-RLY4-418
Description:
MODULE 4 RELAY RECEIVER 418MHZ
User Guide
Applications General Remote Control, Garage Opener, RKE
Product Status Obsolete
Power - Output -
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series -
Function Receiver, Relay
Sensitivity -112dBm
Voltage - Supply 5V ~ 16V
Data Rate (Max) 1.2kbps
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 418MHz