Home / Crystals / FCX2S01600012I1X
minImg
FCX2S01600012I1X
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX2S01600012I1X
Description:
CRYSTAL 16MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±80ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)