Home / Crystals / FCX2S02194812Y1J
minImg
FCX2S02194812Y1J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX2S02194812Y1J
Description:
CRYSTAL 21.9487MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series FCX-2S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 21.948 MHz