Home / Crystals / FCX3G02457610P5J
minImg
FCX3G02457610P5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3G02457610P5J
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Frequency 24.576 MHz