Home / Crystals / FCX3M01638406I3L
minImg
FCX3M01638406I3L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M01638406I3L
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Frequency 16.384 MHz