Home / Crystals / FCX3M01928006Y3G
minImg
FCX3M01928006Y3G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M01928006Y3G
Description:
CRYSTAL 19.280MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Frequency 19.28 MHz