Home / Crystals / FCX3M02257907Y1G
minImg
FCX3M02257907Y1G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M02257907Y1G
Description:
CRYSTAL 22.5792MHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Frequency 22.579 MHz