Home / Crystals / FCX3M03740008E3D
minImg
FCX3M03740008E3D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX3M03740008E3D
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Frequency 37.4 MHz