Home / Crystals / FCX5G01300016E5L
minImg
FCX5G01300016E5L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX5G01300016E5L
Description:
CRYSTAL 13.000MHZ 16PF SMD
User Guide
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Frequency 13 MHz