Home / Crystals / FCX5G01300018E5J
minImg
FCX5G01300018E5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX5G01300018E5J
Description:
CRYSTAL 13.000MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 45 Ohms
Frequency 13 MHz