Home / Crystals / FCX5M02400020O5Z
minImg
FCX5M02400020O5Z
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX5M02400020O5Z
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Frequency Stability ±100ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 45 Ohms
Frequency 24 MHz