Home / Crystals / FCX5M03200012E1D
minImg
FCX5M03200012E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX5M03200012E1D
Description:
CRYSTAL 32.000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 45 Ohms
Frequency 32 MHz