Home / Crystals / FCX9M00400020E4K
minImg
FCX9M00400020E4K
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9M00400020E4K
Description:
CRYSTAL 4.000MHZ 25PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±35ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.177" W (11.40mm x 4.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 180 Ohms
Ratings -
Series FCX-9M
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S 2-SMD
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 4 MHz