Home / Crystals / FCX9M01360520Y6L
minImg
FCX9M01360520Y6L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9M01360520Y6L
Description:
CRYSTAL 13.605MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 13.605 MHz