Home / Crystals / FCX9M01920018E1D
minImg
FCX9M01920018E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9M01920018E1D
Description:
CRYSTAL 19.200MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 19.2 MHz