Home / Crystals / FCX9M02500014Y4J
minImg
FCX9M02500014Y4J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9M02500014Y4J
Description:
CRYSTAL 25.000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 14pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.177" W (11.40mm x 4.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S 2-SMD
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 25 MHz