Home / Crystals / FCX9S01356020E6L
minImg
FCX9S01356020E6L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9S01356020E6L
Description:
CRYSTAL 13.560MHZ 20PF DIP
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 13.56 MHz