Home / Crystals / FCX9S02400018E5J
minImg
FCX9S02400018E5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Product No:
FCX9S02400018E5J
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 18PF DIP
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 24 MHz