FFA.1S.304.CLAC57
LEMO
Product No:
FFA.1S.304.CLAC57
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.224" (5.20mm ~ 5.70mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 10A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C