FFA.2S.303.CLAC52
LEMO
Product No:
FFA.2S.303.CLAC52
Description:
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 15A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C