FFA.2S.304.CLAC72
LEMO
Product No:
FFA.2S.304.CLAC72
Description:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 15A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C