FFA.2S.306.CLAC62
LEMO
Product No:
FFA.2S.306.CLAC62
Description:
CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 306
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C