FFSD-04-D-04.95-01
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-04-D-04.95-01
Usage -
Number of Positions 8
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.413' (125.73mm, 4.95")